• Instagram
  • Facebook
  • YouTube

IKO Nakamura Polish Open - sukces zawodników KS Budokai Lublin!

W dniu 22.10.2022r. w Limanowej odbył się Puchar IKO Nakamura Polish Open w Kyokushin Karate, organizowany przez Limanowski Klub Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 425 zawodników z 42 klubów z Polski, Czech i Ukrainy z 6 organizacji Kyokushin Karate. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Piękna oprawa turnieju, olbrzymie puchary i nagrody finansowe w kategoriach seniorów oraz perfekcyjna organizacja czasowa powodują, że na stałe wpisujemy turniej do Klubowego kalendarza wydarzeń.

Ceremonia rozpoczęcia.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 17 zawodników, w tym 3 startujących w kategoriach pomarańczowych pasów, 12 w turnieju głównym dzieci i juniorów oraz 2 w konkurencji seniorów. Łącznie wywalczyliśmy 13 miejsc na podium co ulokowało nasz klub na wysokim 4 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów!

Drużyna KS Budokai Lublin po wręczeniu nagród.

Turniej pomarańczowych pasów:

1 miejsce zdobyła Anastazja Rakoczy wygrywając z dużą przewagą w dwóch pojedynkach.

2 miejsca:

• Srebro wywalczyła najmłodsza uczestniczka Iga Majczak, zwyciężając w półfinale przez wazaari. W finale uległa przeciwniczce w regulaminowym czasie walki bez utraty punktu. Warto dodać, że pięcioletnia Iga zaprezentowała w walce kilka celnych technik obrotowych z wyskoku - tobi ushiro geri!

Ushiro geri wykonuje 5 letnia Iga Majczak

• Efektowny puchar i dyplom za 2 miejsce wywalczył także Tymon Majczak, który zwyciężył w półfinale przez wazaari trafiając niemal głowę wyższego rywala techniką mawashi-geri jodan. W finale niestety uległ wyraźnie cięższemu przeciwnikowi w regulaminowym czasie walki bez utraty punktu.

Turniej główny dzieci i juniorów:

1 miejsca:

• Aurelia Rakoczy ze względu na dobrą dyspozycję wystartowała w kolorowych pasach zwyciężając pojedynek finałowy jednogłośna decyzją.

• Martyna Cichocka wspięła się na najwyższe miejsce podium po 3 zwycięskich pojedynkach - dwóch wygranych przez wazaari oraz w walce finałowej przez Ippon!

2 miejsca:

• W świetnym stylu srebro wywalczył Bartosz Delmanowicz, wygrywając trzy pojedynki w tym eliminacyjny i półfinałowy przed czasem. W finale uległ po zaciętym pojedynku utytułowanemu Błażejowi Polakowi z KSW Bushi.

Z numerem 529 - Bartosz Delmanowicz w walce finałowej z Blażejem Polakiem.

• Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Maja Kotyra. Drugie miejsce na podium zdobyła zwyciężając 3 pojedynki w tym półfinałowy przez ippon w dogrywce. W walce finałowej musiała uznać wyższość aktualnej Mistrzyni Polski z KSW Bushi Natalii Dudek.

Mawashi geri gedan wykonuje Maja Kotyra

3 miejsca:

• Szymon Radzki po pewnym zwycięstwie w ćwierćfinale, w półfinale po wyrównanym pojedynku i wszystkich możliwych dogrywkach przegrywa niejednoznacznym werdyktem sędziów z jednym z 2 najlepszych zawodników w tej kategorii w Polsce.

• Emilia Lepiarz w ćwierćfinale zwyciężyła przez waza-ari, natomiast w walce półfinałowej utraciła pół punktu na rzecz dużo wyższej rywalki.

• Liwia Kwietniewska zanotowała zwycięstwo w ćwierćfinale, lecz w półfinale ulega dużo większej i cięższej zawodniczce. Liwia startuje w kategorii dziewcząt do 40 kg ważąc zaledwie 30 kg!

• Filip Kiszczak debiutujący w kolorowych pasach po wyrównanym pojedynku przegrał tracąc waza-ari w regulaminowym czasie.

• 3 miejsce zdobył także Szymon Sapko, który w walce półfinałowej niestety źle rozłożył siły i po dużej przewadze w pierwszej połowie pojedynku, w drugiej dał się zdominować i trafić zapunktowaną na waza-ari techniką shita.

Emilia Lepiarz w akcji.

Turniej Seniorów

W konkurencji Seniorek reprezentowały nas dwie debiutantki w tej kategorii – Karolina Podlaszewska utytułowana juniorka, która dopiero rozpoczyna swoją seniorską przygodę, oraz Natalia Trancygier powracająca po przerwie utytułowana kadetka. Ze względu na utworzoną jedną kategorię Pań na turnieju (do 65 kg) obie nasze reprezentantki wystartowały w jednej kategorii.

Walkę ćwierćfinałową Karolina wygrała z dużą przewagą, decyzją sędziów w regulaminowym czasie, trafiając dwukrotnie technika mawashi geri jodan w brodę przeciwniczki.

Karolina Podlaszewska na pierwszym planie.

Natalia natomiast zwyciężyła w drodze do półfinału trafiając dwukrotnie mocno w głowę kopnięciami okrężnymi i zdobywając waza-ari poprzez efektowne trafienie techniką ushiro mawashi geri, po której przeciwniczka osunęła się na matę.

Natala Trancygier trafia hidari mawashi geri jodan.

W półfinale Karolina zmierzyła się z mistrzynią Polski Młodzieżowców PZK - Natalią Kondeusz z KS Bushi. Po dwóch minutach budowania przewagi fizycznej utraciła jednak waza-ari po technice mae geri na rozluźniony brzuch.

Natalia wbrew radom trenera zdecydowała się podjąć walkę z mocną zawodniczką z Kielc - aktualną wicemistrzynią Polski Seniorek PZK - pomimo różnicy 8 kg na niekorzyść! Nie była to dobra decyzja.

Ze względu na przegrane pojedynki półfinałowe Natalia i Karolina miały się zmierzyć w walce o 3 miejsce. Tym razem jednak decyzja trenera o rezygnacji z walki o brązowy medal została przez Natalię z bólem zaakceptowana, w czym pomogła kontuzja oraz argument, iż docelowy start w tym roku to rozgrywana już za miesiąc MP Młodzieżowców w kategorii do 55 kg.

Karolina Podlaszewska zdobyła zatem trzecie miejsce i swój pierwszy tytuł seniorski otrzymując okazały puchar i nagrodę finansową!

Karolina Podlaszewska na 3 miejscu podium seniorek do 65 kg!

Bartosz Król po pewnym zwycięstwie w pojedynku eliminacyjnym, niestety w walce o strefę medalową uległ cięższemu o 22 kg przeciwnikowi. Na pocieszenie pozostaje fakt, że mimo różnicy gabarytów walka toczyła się z dogrywką i można było zaobserwować, że gdyby nie fakt walki w pancerzach w strefie eliminacyjnej, szalę zwycięstwa w tym pojedynku, pomimo przewagi gabarytów, z łatwością przechyliłby Bartosz na swoją korzyść.

Bez medalu tym razem wrócili również Patrycja Marczak i Piotr Podgajny dla którego głównym zadaniem w tym roku będzie obrona tytułu mistrzowskiego na Mistrzostwach Europy WKB w listopadzie.

Rolę sędziego z ramienia klubu pełniła Sensei Amelia Tomaszewska. Opiekunami i sekundantami byli Sensei Marcin Majczak, Anna Majczak oraz senpai Jerzy Ciupak, Zuzanna Rykiel oraz Pan Marcin Rakoczy.

O fotorelację zadbały Senpai Karolina Podlaszewska przy wsparciu Mai Kotyry i Sensei Amelii Tomaszewskiej.

Gratulujemy sukcesów i trenujemy do zbliżających się Mistrzostw Europy Kyokushin WKB w Dębicy oraz Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK w Katowicach!