• Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Złoto dla Zuzy, srebro dla Mai! Wracamy z tarczą!

W dniu 14.11.2020r. w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (roczniki 2005 i 2006) pod auspicjami Polskiego Związku Karate oraz Turniej Metropolia Cup dla młodzików.

Planowo zawody te miały się odbyć 21 listopada w Jaśle, ale ze względu na epidemię Covid w ostatniej chwili przeniesiono termin i miejsce zawodów.

Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowali:

Maja Bielecka (juniorka młodsza – 50kg), Klaudia Staniak (juniorka młodsza – 50kg), Oskar Mazik (junior młodszy -55kg), Adrian Stroński (junior młodszy -50 kg) oraz Szymon Sapko (junior młodszy – 65kg), Maja Kotyra (młodzik +55kg) oraz Zuza Świtka (młodzik -50 kg).

Sędzią z ramienia KS Budokai Lublin była Sensei Katarzyna Kuprianowicz 1 dan, natomiast coachem drużyny byli Sensei Marcin Majczak, Senpai Karolina Podlaszewska oraz Senpai Jurek Ciupak.

Nasi juniorzy nie zdobyli tym razem medalu ale młodziczki wywalczyły dwa krążki.

Ze względu na bardzo liczne kategorie juniorów, aby zdobyć medal należało wygrać co najmniej dwie walki. W kategorii juniorek młodszych – 50 kg zgłoszono 23 zawodniczki, juniorów młodszych – 55 kg 20 zawodników, juniorów młodszych -50 kg – 9 zawodników i juniorów młodszych – 65 kg – 12 zawodników, młodzik dziewcząt +55 kg – 8 zawodniczek , młodzik dziewcząt-50 kg – 8 zawodniczek.

Juniorzy KS Budokai Lublin walczyli ze zmiennym szczęściem. W większości przypadków stoczyli dobre pojedynki, jednak drobne błędy jakie się zdarzyły niestety wyeliminowały ich ze strefy medalowej.

Młodziczki natomiast stanęły na wysokości zadania. Zuzanna Świtka pierwszy pojedynek z reprezentantką mocnego klubu karate Sensei Sypieniów zwyciężyła przez waza-ari, a Majka Kotyra, która wypunktowała zawodniczkę z Chełma zakończyła walkę przed regulaminowym czasem (ippon). Kolejną walkę Zuza zwyciężyła przez niezdolność zawodniczki do walki, a finał jednogłośną decyzją sędziów. Majka natomiast po świetnej walce półfinałowej, którą zwyciężyła jednogłosną decyzją sędziów w finale spotkała się z zawodniczką z Zamościa i niestety przy werdykcie 2:2 po dogrywce, sędzia maty zadecydował o zwycięstwie przeciwniczki.

Podsumowując start Złoto dla Zuzanny Świtki i srebro dla Mai Kotyry!

Cieszy fakt, że pomimo pandemii i wszelkich obostrzeń regularnie startujemy i zdobywamy doświadczenie, które jest niezbędne aby wygrywać pojedynki na turniejach najwyższej rangi. Od początku pandemii wystartowaliśmy w następujących turniejach : Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, XXI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, Sendomiria Cup, Mistrzostwa Polski Kyokushin PZK Juniorów U17, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Metropolia Cup zdobywając łącznie 23 medale!

W najbliższym czasie w Lublinie – w Szkole Podstawowej w Pliszczynie – odbędzie się Turniej Pierwszej Szansy organizowany przez nasz Klub. Będą to zawody skierowane dla osób stawiających pierwsze kroki na macie, które nie posiadają doświadczenia turniejowego. Zawody odbędą się bez udziały publiczności i są współfinansowane przez Urząd Gminy Wólka.

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” Osu!